ACS SR Brașov, onorabil în amicalul cu Sepsi Sf. Gheorghe

0 217

Echipa de Liga a treia, ACS SR Braşov a disputat, la Sfântu Gheorghe, un meci amical cu echipa de liga I, Sepsi OSK. Covăsnenii s-au impus cu 1-0 prin golul marcat de Ronado Deaconu, în minutul 23, cu un şut de la 25 de metri. Jocul a fost controlat de Sepsi, dar elevii lui Florin Stîngă au jucat destul de curajos în multe momente de joc. Dragoş Popa şi Adrian Ianovici au ratat cele mai mari ocazii de gol ale braşovenilor în acest meci. În prima repriză, Boricean a scos o minge de pe linia porții.

Echipa de start ACS SR : Cășlariu – Boricean, Stoian, Negotei (c), Botond – Stîngă, Țuțu, Nicolau – Danciu, Popa, Răchișan. Au mai intrat Horia Popa, Adrian Ianovici și Luca Gomboș.