ACS SR Municipal Brașov, doar un punct în meciul cu Sporting Roșiori!

0 223

Echipa brașoveană din Liga a treia, seria a treia, ACS SR Municipal Brașov, nu a reușit să câștige pe terenul echipei Sporting Roșiori, în etapa a 11-a, meciul terminându-se la egalitate, 2-2. Partida s-a desfășurat pe un teren foarte greu, situație resimțită de fotbaliștii mai tehnici, așa cum sunt jucătorii brașoveni. Gazdele au deschis scorul, din penalty, însă, după doar șase minute, Damian a restabilit egalitatea : 1-1. În ultimele secunde, înainte de pauză, gazdele au mai înscris o dată, astfel încît echipele au plecat la vestiare la scorul de 2-1 pentru Roșiori, o formație din coada clasamentului! În repriza secundă, s-au întâmplat mai multe, primul lucru demn de semnalat fiind ratarea unui penalty, de către Strătilă. Apoi, Boția a reușit egalarea, după care Poverlovici a înscris, cu 10 minute înainte de final, însă golul a fost anulat pentru ofsaid! Astfel, ACS SR Municipal a ratat șansa unei victorii logice, care să-i mențină intacte șansele de promovare! ACS SR Municipal Brașov este acum pe locul 3, cu 20 p, fiind precedată în clasament de Flacăra Horezu, care a învins FC Pucioasa, cu 2-0, aflată pe primul loc, cu 26 de puncte și de Turris Tr. Măgurele, care a remizat în deplasare, cu Bascov, cu 22 de puncte.
Până la finalul turului campionatului mai sunt patru etape, proxima urmând să găsească echipa Brașovului acasă, pentru meciul cu AFC Hermanstadt 2