Au fost stabilite partidele din sferturile de finală ale Cupei României la...

Au fost stabilite partidele din sferturile de finală ale Cupei României la fotbal; competiția vine cu o noutate interesantă

0 288

Astăzi a avut loc tragerea la sorţi a sferturilor de finală ale Cupei României la fotbal. Partidele decise de sorți : Dinamo – CS U Craiova, Hermannstadt – FCSB, Gaz Metan – Astra, Poli Iaşi – FC Botoşani. Meciurile se vor juca într-o singură manşă, în perioada 27 – 28 februarie – 1 martie, cu începere de la ora 13.30. Excepţie fac partidele televizate, programul acestora urmând a fi comunicat ulterior pe siteul FRF. În premieră, se vor putea face patru schimbări de jucători, cu menţiunea că ultima se poate face în prelungiri şi doar dacă s-au făcut celelalte trei. În plus, Hermannstadt, singura echipă din liga a doua, poate alege terenul pe care va juca. Hermannstadt este singura formație din Liga a II-a, în 16-imi eliminând pe FC Voluntari, cea care a obţinut trofeul în ediţia precedentă. Dacă scorul este egal după 90 de minute de joc, vor avea loc prelungiri şi apoi lovituri de departajare.