Turneul amical de cinci stele handbalistice, de la Bucureşti a început bine pentru invitata cu cele mai mici şanse la această competiţie, Corona Braşov. Chiar dacă a pierdut, echipa pregătită de Bogdan Burcea şi Dumitru Berbece a făcut o figură neaşteptat de frumoasă în prima partidă, în faţa medaliatei cu bronz a Ligii Campionilor, Vardar Skopje. Echipa braşoveană a realizat o primă repriză de senzaţie şi la fel şi prima parte a reprizei secunde, când a condus chiar şi cu 7 goluri avantaj…De remarcat că şi portarul Ana Maria Mârcă a înscris, din poartă în poartă, realizând, totodată, o prestaţie deosebită şi între buturile braşovene. În ultimele minute însă, experienţa şi-a spus cuvântul, iar Vardar a înscris ultimul gol al meciului, din 7 m şi a câştigat meciul : 27-26. În a doua partidă de la Bucureşti, Corona Braşov va evolua mâine în compania echipei gazdă, CSM Bucureşti, echipă care tocmai a pierdut Supercupa României, în beneficiul rivalei HCM Baia Mare.