,,Lupii”, pe locul trei, la turneul Cupei Continentale, din Ucraina

0 253

În localitatea Brovary, din Ucraina, s-au disputat partidele turneului grupei C a Cupei Continentale, la hochei pe gheață. La competiție a participat și echipa Corona Brașov Wolves, care a obținut următoarele rezultate : 3-5, cu Mogo Riga (Letonia), 1-7, cu Donbass (Ucraina) și 7-4, cu Steaua Roșie Belgrad. În urma acestor rezultate, echipa brașoveană a ocupat locul trei în clasamentul turneului. Foarte echilibrată a fost partida care a decis învingătoarea grupei și, totodată, echipa calificată mai departe, în Cupa Continentală. Partida s-a decis doar după loviturile de penalitate, 3-2 pentru Donbass. Aceasta, după ce Donbass a condus cu 1-0, Riga a întors scorul (2-1), iar Donbass a egalat spre finalul timpului regulamentar de trei reprize. Au urmat prelungirile, în care nu s-a marcat și loviturile de departajare, care au dat câștig de cauză echipei din Ucraina.

După revenirea la Brașov, echipa Corona se va pregăti pentru următoarele meciuri din Erste Liga la hochei, partidele cu Gheorghieni și Hokiklub, de la Brașov, la finalul săptămânii viitoare.