Corona Brașov, victorie importantă în primul meci din sferturile de finală ale...

Corona Brașov, victorie importantă în primul meci din sferturile de finală ale Erste Liga

0 236

Hocheiștii de la Corona Brașov au debutat cu dreptul în playoff-ul Erste Liga, obținând o prețioasă victorie în Ungaria, cu UTE! A fost prima partidă din seria celor maxim 7, în sferturile de finală ale competiției. Scor 4-1 (1-1, 1-0, 2-0) pentru Corona Brașov, pentru care au înscris M. Biro, B. Walls (2) și Z. Peter.
Prima linie a ,,lupilor” a avut următoarea configurație : Polc – Filip, Yemelianenko – Walls, MacMillan, Gliga. De remarcat evoluția fosrte bună a liniei a patra, din care au făcut parte și M. Biro și Z. Peter, autori a două goluri.
Tot în sferturile de finală, SC Miercurea Ciuc a obținut două surprinzătoare victorii în deplasare, la Dunaujavarosi!
Următorul meci al ,,lupilor”va fi joi, tot în Ungaria, după care seria se va muta la Brașov, pentru alte două confruntări (duminică, 26 februarie și luni, 26 februarie).