Corona Braşov Wolves va întâlni HSC Miercurea Ciuc, în finala Campionatului Naţional...

Corona Braşov Wolves va întâlni HSC Miercurea Ciuc, în finala Campionatului Naţional de hochei!

0 324

S-a încheiat semifinala HSC Miercurea Ciuc – Progym Gheorghieni, din cadrul Campionatului Naţional de hochei. Ciucanii au câştigat marţi, pe gheaţa proprie, meciul 5 al seriei (3-1) şi, cu scorul general 3-2, au făcut pasul spre finală. La rândul lor, ,,lupii” Braşovului au obţinut calificarea în faţa Dunării Galaţi, campioana en titre, căreia i-a administrat un sec 3-0, la general. În ultimul act al competiţiei, se vor întâlni Corona Braşov Wolves şi HSC Miercurea Ciuc, după sistemul ,,cel mai bun din şapte partide” (repriză de prelungiri, 20 de minute, la meci egal). Primele două meciuri vor avea loc la Braşov, sâmbătă, 18 şi duminică, 19 martie (ambele de la ora 18,30)