Handbal : Croația și Norvegia au disputat o semifinală de Campionat European,...

Handbal : Croația și Norvegia au disputat o semifinală de Campionat European, cu 20 de minute de prelungiri!

0 171

Spania și Croația își vor disputa duminică finala Campionatului European de handbal masculin. În semifinale, Spania a trecut de Slovenia, cu 34-32. În cealaltă semifinală, Croația a dispus de Norvegia, după un meci foarte echilibrat, care a necesitat patru reprize de prelungiri, de câte 5 minute. La finalul timpului regulamentar, 60 de minute, Croația și Norvegia erau la egalitate, 23-23, iar după primele două reprize de prelungiri, adică 70 de minute de joc, scorul a fost 26-26. Croația s-a impus cu 29-28, după 80 de minute de joc, cu golul victoriei înscris când mai erau 2 secunde din a patra repriză de prelungiri. Finala se va disputa duminică, de la ora 17,30.