De necrezut : Colţea a scos o prim divizionară de futsal şi...

De necrezut : Colţea a scos o prim divizionară de futsal şi s-a calificat în ,,sferturile” Cupei României!

0 421

Divizionara secundă Colţea 1920 Braşov a reuşit astăzi o victorie de senzaţie în Cupa României la futsal : 7-6, după prelungiri şi executarea lovitorilor de penalitate, în faţa echipei prim divizionare KSE Tg. Secuiesc! Meciul a fost aprig disputat şi a oferit multe momente bune dar şi un final incredibil, cu prelungiri şi penalty-uri, pentru stabilirea câştigătoarei. După cele două reprize a câte 20 de minute de joc efectiv scorul a fost egal, 3-3 (1-0), golurile echipei braşovene fiind înscrise de Sabin Dârstaru, Ionuţ Pârvu şi Cristian Puşcaşu. Au urmat prelungirile, în care ambele echipe au mai înscris o dată, golul echipei Colţea 1920 Braşov, pregătită de Radu Burciu, fiind marcat de Sabin Dârstaru, din penalty. Cum departajarea nu s-a realizat nici în urma prelungirilor, a urmat loteria penalty-urilor, care a dat câştig de cauză echipei braşovene, golul decisiv fiind înscris de experimentatul Ionuţ Pârvu!

,,Am făcut un meci foarte bun, băieţii s-au pregătit foarte bine şi au jucat cu multă determinare. Mă aşteptam la o victorie şi îi felicit pe băieţi. Acum vom întâlni o echipă mult mai bună şi vom încerca să jucăm bine şi să nu ne facem de râs”, a declarat Radu Burciu.