Egal în derbyul Ligii I : CFR Cluj – FCSB 1-1

0 238

Pe stadionul din Gruia Clujului, CFR și FCSB au susținut un meci important pentru grupa playoff a Ligii I de fotbal, o partidă al cărei rezultat, 1-1, amplifică interesul pentru campionat. Aceasta, deoarece, pentru a treia oară consecutiv, meciul dintre cele două pretendente la titlu, s-a încheiat la egalitate și cu același scor, situație care amplifică lupta pentru primul loc! Prima repriză a aparținut gazdelor, care au marcat după un penalty discutabil, prin Culio (1-0, min. 38). În repriza a doua, FCSB a atacat cu toate liniile și a forțat egalarea, pe care a obținut-o în min 92, atunci când nou intratul Gnohere a introdus balonul în plasă (1-1). Meciul a abundat de faulturi, de clinciuri dar și de greșeli ale reputatului arbitru de centru, Hațegan!
Pentru a treia oară, CFR conduce în meciul cu FCSB şi vicecampioana egalează. Ardelenii rămân pe primul loc, cu două puncte peste formaţia pregătită de Dică, în timp ce Craiova se află la două lungimi de FCSB şi la patru de lider.