Fetele nu se sperie de sabie…

0 519

Copiii de la CSM Braşov au cucerit două medalii la ediţia a II-a a ,,Cupei CSTA” la sabie, competiţie găzduită în week-end de Sala de scrimă Floreasca, din Capitală. Concursul s-a desfăşurat pe trei categorii de vârstă- U11, U13 şi U15, la băieţi şi fete. La categoria U 11, Ana Maria Botezatu de la CSM Braşov, a terminat pe locul doi, după ce a fost învinsă în finală de o altă braşoveancă- Bianca Statie, sportivă care este însă legitimată la CSA Steaua Bucureşti. Foarte bună a fost şi evoluţia colegei sale de club, Alesia Cîdă, care a cucerit medalia de bronz la categoria U 13. La startul întrecerii s-au aliniat 226 de sportivi de la toate cluburile mari din ţară: Steaua, Dinamo, CSTA, ACS Duel, Riposta, ACS Sabia de Aur- toate din Bucureşti, CSS Unirea Iaşi, CSS Slobozia, CSM Braşov şi CS Russe din Bulgaria. Sabrerii de la CSM Braşov sunt pregătiţi de profesorii Marius Gălăţanu şi Mircea Manciuc