Fotbal, Liga a patra, Brașov : Ion Coman i-a salvat, din nou,...

Fotbal, Liga a patra, Brașov : Ion Coman i-a salvat, din nou, pe săceleni!

0 65

Etapa a 20-a a Ligii a patra de fotbal, Brașov, nu a adus rezultate surprinzătoare sau schimbări în partea superioară a clasamentului…Totul a fost după un tipic instituit de ceva vreme, inclusiv faptul că Ion Coman a marcat din nou pentru Precizia Săcele. Mai mult, veteranul atacant, care a evoluat și în eșaloanele superioare, și-a salvat, din nou echipa, așa cum a făcut-o și cu alte ocazii, marcând cele două goluri ale victoriei săcelenilor, ultimul în min. 82, după ce oaspeții egalaseră cu puțin timp în urmă! Astfel, Precizia se menține în plasa liderului, AS,,SR”Brașov, care a obținut în această etapă o victorie tonică, după modelul celor precedente.
Rezultatele etapei a 20-a:
AS SR Braşov – Inter Cristian 4-1
Voinţa Hurez – Chimia Oraşul Victoria 1-7
Aripile Braşov – Olimpic Zărneşti 0-1
Precizia Săcele – Inter Tărlungeni 2-1
Avîntul Dumbrăviţa – Olimpic Voila 4-2
ACS Steagu Roşu Braşov – Cetatea Homorod 1-2
Colţea Braşov – Carpaţi Berivoi 2-4
Prietenii Rupea – ACSM Codlea 1-1
Clasamentul :
1 AS SR BRASOV
20 17 3 0 102-11 54p
2 A.S. F.C. Precizia Săcele
20 16 3 1 93-20 51p
3 A.S.C.Olimpic Zărneşti
20 16 1 3 78-14 49p
4 C.S. Chimia Orasul Victoria
20 13 0 7 54-42 39p
5 C.S. Inter Cristian
20 11 4 5 78-35 37p
6 A.C.S.M. Codlea
20 11 3 6 45-22 36p
7 A.S.Inter Tarlungeni
20 10 5 5 41-16 35p
8 A.C.S. Coltea 1920 Brasov
20 8 4 8 43-34 28p
9 A.C.S. Steagu Rosu Brasov
20 7 4 9 48-33 25p
10 A.F.C.S. Carpaţi Berivoi
20 8 1 11 43-84 25p
11 A.S. Aripile Braşov
20 5 3 12 32-54 18p
12 A.S. Cetatea Homorod
20 4 4 12 27-68 16p
13 A.S. Avantul Dumbravita
20 5 1 14 29-73 16p
14 A.S. Olimpic Voila
20 4 1 15 27-74 13p
15 A.S.Prietenii Rupea
20 3 1 16 29-81 10p
16 A.C.S.Vointa Hurez
20 3 0 17 17-125 9p

Etapa viitoare : Inter Cristian – Precizia Săcele, Inter Tărlungeni – Aripile Brașov, Olimpic Zărnești – Chimia Victoria, Colțea 1920 Brașov – Voința Hurez, ACSM Codlea – ASSR Brașov, Olimpic Voila – Prietenii Rupea, Cetatea Homorod- Avântul Dumbrăvița, Carpați Berivoi – ACS Steagu Roșu Brașov
D.D.

COMENTARII