Fotbal, Liga a treia, seria a treia : ACS SR Brașov a...

Fotbal, Liga a treia, seria a treia : ACS SR Brașov a pierdut în deplasare, cu Unirea Bascov

0 207

În etapa a 23-a a Ligii a treia de fotbal, seria a treia, ACS SR Braşov a întâlnit în deplasare Unirea Bascov. Echipa gazdă s-a impus cu 1-0, după un gol marcat în prima repriză, provocând astfel prima înfrângere echipei, după cinci etape în care nu primise gol! Chiar dacă a pierdut, echipa Braşovului a lăsat o bună impresie şi a avut ocazii bune, primtre care şi cele ale lui Horia Popa, care a lovit bara de două ori (în fiecare repriză).
Meciul s-a jucat pe terenul de la Liceul Construcţii de Maşini, pe ploaie.
Flacăra Horezu – FC Voluntari 2 3-0
Echipa Braşovului ocupă locul 6 în clasament, cu 37 de puncte.
În seria a cincea, echipele din judeţul Braşov au obţinut următoarele rezultate : Unirea Dej – Olimpic Cetate Râşnov 0-1, CS Iernut – AFC Hărman 3-2