Fotbal : Precizia Săcele, lideră în liga a patra, Brașov ; Cetate...

Fotbal : Precizia Săcele, lideră în liga a patra, Brașov ; Cetate Olimpic Râșnov a părăsit Cupa României

0 201

Miercuri s-a disputat o etapă intermediară, în Liga a patra, Brașov.  Rezultatele meciurilor: Olimpic Voila – CSM Corona Braşov 0-13, Cetăţenii Ghimbav – Carpaţi Berivoi 5-3, Precizia Săcele – Colţea Braşov 1-0, Inter Cristian – ACSM Codlea 1-3, Aripile Braşov – Olimpic Zărneşti 0-3 (meciul nu s-a disputat pentru ca gazdele nu au asigurat asistență medicală la joc), AFC Hărman – Prietenii Rupea 6-0, Chimia Victoria – ACS Prejmer, Ciucaș Tărlungeni a stat.

Clasament: 1. Precizia Săcele 13p, 2. CSM Corona Brașov 12p, 3. Colţea Braşov 12p, 4. Chimia Victoria 12p

Etapa viitoare (sâmbătă, 14 septembrie) : Corona Brașov – Cetățenii Ghimbav, Prietenii Rupea – Aripile Brașov, ACSM Codlea – AFC Hărman, ACS Prejmer – Inter Cristian, Olimpic Zărnești – Ciucaș Tărlungeni, Carpați Berivoi – Precizia Săcele, Colțea Brașov – Cetatea Homorod, Steagu Roșu Brașov – Chimia Victoria, Olimpic Voila, stă.

În altă ordine de idei, Cetate Râșnov, din liga a treia a fost eliminată în turul 4 al Cupei României, de echipa AFK Miercurea Ciuc, din liga secundă. Meciul s-a decis în prelungiri, unde ciucanii au marcat în minutul 119!