Handbal masculin : CNOT Braşov – Universitatea Craiova 32-25 (15-13)

0 580

În cadrul antepenultimei etape a campionatului Diviziei A de handbal masculin, echipa Centrului Naţional Olimpic Braşov a evoluat în sala sporturilor din Braşov, în compania Universităţii Craiova. Meciul a început în nota de dominare a oaspeţilor, care au condus cu 4-1, însă, până la mijlocul primei reprize, CNOT Braşov a revenit, a egalat şi meciul a intrat în făgaşul normal. În repriza a doua, echipa braşoveană a făcut spectacol, cu goluri înscrise din aruncări de la distanţă, astfel încât victoria i-a revenit clar trupei pregătită de Florin Paraschiv, Alina Teslăraşu şi Gabriel Borodi

,,Un succes frumos, pentru care ne bucurăm, aşa cum ne mulţumeşte şi faptul că în multe momente am jucat aproape de ceea ne-am propus, mai ales în faza de apărare. Asta demonstrează că suntem pe drumul cel bun. Mai avem două etape, până la încheierea campionatului, după care vom vedea, aşa cum ne este menirea, ce jucători vom propulsa spre echipele din Liga Naţională şi ce jucători vor veni, să completăm echipa, pentru viitorul campionat”, a declarat Florin Paraschiv, antrenorul principal al echipei CNOT Braşov.