Liga a patra, Brașov : În etapa a 24-a, primele două clasate,...

Liga a patra, Brașov : În etapa a 24-a, primele două clasate, golaveraj 22-0!

0 29

După disputarea meciurilor din etapa a 24-a a Ligii a patra de fotbal, Brașov, situația în partea superioară a clasamentului se menține : primele două clasate au câștigat fără emoții, iar golaverajul celor două partide spune totul despre vârful ierarhiei, comparativ cu plutonul echipelor…Lupta pentru câștigarea campionatului se dă în continuare între ASSR Brașov și Precizia Săcele, chiar dacă unii spun că lidera nu mai are unde să se împiedice, până la finalul ediției…
Rezultatele etapei a 24-a :
Aripile Braşov – Olimpic Voila 7-3, Chimia Oraşul Victoria – A.C.S.M. Codlea 5-0, Olimpic Zărneşti – Inter Cristian 2-1,Voinţa Hurez – Inter Tărlungeni 0-11, AS SR Braşov – Carpaţi Berivoi 9-0, Prietenii Rupea – Colţea Braşov 1-3, Avîntul Dumbrăviţa – A.C.S. Steagu Roşu Braşov 1-1, Precizia Săcele – Cetatea Homorod 13-0
1 AS SR Brașov
24 21 3 0 129-11 66p
2 A.S. F.C. Precizia Săcele
24 19 3 2 122-22 60p
3 A.S.C.Olimpic Zărneşti
24 19 1 4 92-16 58p
4 A.S.Inter Tărlungeni
24 14 5 5 57-17 47p
5 C.S. Inter Cristian
24 14 4 6 90-38 46p
6 C.S. Chimia Orașul Victoria
24 13 0 11 52-52 39p
7 A.C.S.M. Codlea
24 11 3 10 45-41 36p
8 A.C.S. Colțea 1920 Brașov
24 10 4 10 53-42 34p
9 A.C.S. Steagu Roșu Brașov
24 9 5 10 57-38 32p
10 A.F.C.S. Carpaţi Berivoi
24 10 1 13 47-96 31p
11 A.S. Aripile Braşov
24 7 3 14 42-66 24p
12 A.S. Cetatea Homorod
24 6 4 14 30-85 22p
13 A.S. Avântul Dumbrăvița
24 6 2 16 35-81 20p
14 A.S. Olimpic Voila
24 5 1 18 32-100 16p
15 A.C.S.Voința Hurez
24 5 0 19 22-143 15p
16 A.S.Prietenii Rupea
24 3 1 20 32-89 10p

La mijlocul săptămânii viitoare se dispută o etapă intermediară în Liga a patra, Brașov, a 25-a, care programează, miercuri, 16 mai (ora 18,00) partidele : Carpați Berivoi – Precizia Săcele, Cetatea Homorod – Aripile Brașov, Olimpic Voila – Chimia Victoria, ACSM Codlea – Olimpic Zărnești, Inter Cristian – Inter Tărlungeni, ACS Steagu Roșu Brașov – Prietenii Rupea, Colțea Brașov – ASSR Brașov, Avântul Dumbrăvița – Voința Hurez
D.D.

COMENTARII