Liga a treia, seria a treia : ACS SR Brasov, scorul etapei...

Liga a treia, seria a treia : ACS SR Brasov, scorul etapei : 7-0 cu Viitorul Domnești

0 183

În etapa a 28-a a Ligii a treia de fotbal, seria a treia, ACS SR Brașov a evoluat acasă, în compania codașei seriei, Viitorul Domnești. După o primă repriză albă, ACS SR Brașov s-a dezlănțuit după pauză, când a marcat de șapte ori, prin : Horia Popa 3 (unul din penalty), Carlo Danciu 2, Nicolas Antone, Dragoș Popa.

Atletic Bradu – Flacăra Moreni   7-2

Turris Oltul Turnu Măgurele – U Craiova 1948 CS 2 (sâmbătă, ora 20,00)

Clasamentul, cu 2 etape înainte de finalul campionatului : 1. Turris 65 p, 2. U Craiova 1948 SA  56p, 3. Horezu 54p, 4. CSM Alexandria 47p, 5. ASCO Filiași 46p, 6. ACS SR Brașov 43p.

În ultimele două etape, ACS SR Brașov va evolua cu Flacăra Moreni (deplasare) și Atletic Bradu (acasă).