,,Lupii” au alergat în van după egalare : Corona Braşov – MAC...

,,Lupii” au alergat în van după egalare : Corona Braşov – MAC Budapesta 1-2

0 297

Pe gheaţa patinoarului din Braşov, s-au înfruntat sâmbătă, în al doilea meci al weekendului din Erste Liga, gazdele de la Corona şi vicecampioana ediţiei trecute a Ligii Mol, MAC Budapesta. A rezultat un meci frumos, în care oaspeţii au început mai bine şi au luat rapid un avantaj de două goluri, marcate în min 4 şi 14!. A fost scorul primei reprize, care s-a menţinut şi în partea a doua, pentru că niciuna dintre echipe nu a reuşit să înscrie, în ciuda ocaziilor. Ultimul sfert a aparţinut echipei Braşovului, care a atacat în valuri şi a reuşit să înscrie în min. 46, prin Walls. Finalul a fost pasionant, cu „lupii” alergând după egalare în ultimele minute. MAC s-a aparat foarte bine iar scorul a ramas nemodificat., chiar dacă echipa Braşovului a atacat în ultimul minut cu doi oameni mai mult pe gheaţă! Scor final : 1-2 (0-2,0-0,1-0)
Primele 20 de minute nu ne-au adus nimic bun, am fost conduşi cu două goluri şi nu am reuşit să înscriem. În reprizele următoare, am intrat în ritm şi ne-am concentrat, astfel încât am reuşit să marcăm. Nu am facut un meci bun, chiar dacă jucătorii au încercat aproape totul pe gheaţă”, a declarat Martin Lacroix, antrenor principal Corona Braşov