,,Lupii” au câștigat un punct în deplasarea de la Miercurea Ciuc

0 21

Al doilea meci al sezonului în Erste Liga a fost unul dificil pentru Corona Brașov, nevoită să joace pe gheața rivalei SC Miercurea Ciuc. Cu toate acestea, ,,lupii”s-au ținut bine de adversari și au egalat de fiecare dată când aceștia marcau! Astfel, după trei reprize disputate, scorul a fost egal, 3-3 (1-1, 2-2, 0-0). Golurile echipei Brașovului au fost înscrise de Borisenko (min. 9,52), Armstrong (min. 34,16) și G. Biro (min. 37,24).

Cum prelungirile nu au dat rezultat, s-a trecut la executarea loviturilor de departajare, care au dat câștig de cauză echipei ciucanilor. De remarcat că echipa brașoveană nu a înscris niciun gol din cele trei lovituri…

Pentru Corona Brașov va urma un miniturneu în Ungaria, cu primul meci la Vasas, la finalul săptămânii viitoare.