,,Lupii” au scăpat printre crose victoria după trei reprize

0 437

În al treilea meci din actualul turneu în Ungaria, Corona Brşaov Wolves a avut un meci de ţinut minte la Debrecen. Echipa braşoveană a început ca din tun, ,,lupii” au patinat mult şi cu folos, au fost vijelioşi şi au deschis scorul, prin Molnar Zsolt (min. 9), după care, sub privirile uluite ale gazdelor, scorul a luat treptat proporţii, Corona Braşov Wolves ajungând să conducă la scor : 4-1, după două reprize, celelate trei goluri fiind înscrise de Imecs, Klempa şi, din nou, Molnar Zsolt. Ultimul act a fost însă de coşmar, pentru echipa lui Martin Lacroix, pentru că gazdele au recuperat terenul pierdut şi au egalat în ultimele secunde, cu om în plus pe gheaţă, prin scoaterea portarului : 4-4. Au urmat prelungirile, care, din fericire, nu au fost lungi, pentru că echipa braşoveană a înscris golul de aur, la scurt timp de la debutul reprizei suplimentare, prin Klempa. Scor final : 5-4 pentru ,,lupi” (1-0, 3-1, 0-3, 1-0), care în loc de trei puncte, s-au mulţumit cu două (bune şi alea, totuşi!)…De notat că în acest meci a reintrat Ian Mcdonald, care nu a jucat în ultimele partide, având febră. Ultimul meci al actualei deplasări va fi marţi, cu imposibila Miskolci, o echipă de mare forţă…Până acum, în acest turneu, Corona Braşov Wolves a adunat 7 puncte, din trei partide jucate în Ungaria