,,Lupii”, primul eșec în Erste Liga

0 163

După câteva rezultate bune, Corona Brașov a pierdut primul meci în acest sezon oficial, 3-4 (1-1, 1-3, 1-0), cu Vasas, în deplasare, în cadrul Erste Liga.

Echipa Brașovului a fost condusă cu 1-0, a egalat, prin golul canadianului Fowlie, după care au urmat trei gouri consecutive ale gazdelor, care, în acest fel, luaseră opțiune importantă pentru adjudecarea meciului. Corona a revenit, a înscris, tot în repriza a doua, prin Rabbit, apoi în repriza a treia, prin P. Balazs, însă apoi nu a mai găsit resurse și inspirație să împingă partida în prelungiri, cu toate că în ultimul minut a scos portarul.

Prima linie a echipei brașovene a avut următoarea configurație : Polc – Harrison, Armstrong – Fowlie, Plante, Rabbit.