,,Lupii” s-au zbârlit 30 de minute…

0 415

După două săptămâni de pauză, fanii echipei braşovene s-au reîntâlnit cu favoriţii, cu prilejul unui meci spectacol, aşa cum se anunţa confruntarea dintre Corona Braşov Wolves şi DVTK. Aşteptările au fost confirmate, însă numai o repriză şi jumătate, timp în care “lupii” au ţinut aproape de valoroşii lor adversari, iar ocaziile s-au succedat la cele doua porţi. Apoi, DVTK a reuşit să “spargă” gheaţa şi a înscris, contrar cursului jocului, conducând cu 2-0. Spre finalul reprizei a doua, Klempa a redus din diferenţă, alimentând speranţele fanilor: 1-2. Debutul reprizei a treia a fost însă de coşmar pentru gazde, care au primit două goluri în numai un minut. Scorul, 1-4, s-a menţinut până la finalul meciului, astfel încât “lupii” au contabilizat a treia înfrângere consecutivă. De remarcat că în acest meci, a revenit în poartă idolul fanilor, Patrik Polc şi, de asemenea, a debutat pentru echipa Braşovului, ucraineanul Denis Zabludovsky.
Următorul meci va avea loc tot pe Patinoarul Olimpic Braşov, luni, 14 noiembrie, de la ora 18.30, împotriva echipei HK Belgrad.

,,Am mai spus faptul că Miskolci este una dintre echipele bune din acest sezon al Ligii Mol, a fost a treia oară cand am jucat împotriva lor şi pot confirma acest lucru. Au jucat un meci bun în această seară, ne-au dat multe bătăi de cap şi au pus o presiune foarte mare pe apărarea noastră dar am pierdut din cauza propriilor noastre greşeli, parte din ele fiind mentale. Nu am putut păstra pucul şi asta s-a văzut în rezultatul final. Este o victorie binemeritată a lor. Portarul nostru, Patrk Polc, a făcut o treabă bună şi ne-a ţinut în joc primele reprize dar, din păcate, asta nu a fost de ajuns”, a spus Martin Lacroix, antrenor principal Corona Braşov