,,Lupii”, trei înfrângeri în Ungaria

1 288

Corona Brașov Wolves tocmai a încheiat o nouă deplasare în Ungaria, contând pentru Erste Liga. Bilanțul este pe linia ultimelor evoluții : trei înfrângeri, în trei partide! Este drept, ,,lupii”au avut adversare de calibru, nimeni altele decât echipele clasate pe podium în clasamentul competiției…La fel de adevărat este și că echipa brașoveană are probleme majore în atac, unde doi oameni de bază nu au jucat din diverse motive : Knyazev și Wilgosh. Hocheiștii de la Corona Brașov au început seria de meciuri cu o înfrângere grea, 2-7, la Miskolc, cu DVTK, golurile ,,lupilor” fiind reușite de Filip și Walls. În al doilea meci, Corona Brașov a cedat la Dunaujvarosi, cu 2-3, golurile fiind înscrise de Z Molnar (min. 18,15) și Zabludovskiy D.(min. 50,41). În sfârșit, coșmarul a fost întregit de înfrângerea ciudată de la Budapesta, cu MAC : 2-5 (1-1, 1,0, 0-4). În acest meci, echipa brașoveană a condus cu 2-1, iar cu zece minute înainte de final scorul era egal, 2-2. Au urmat minute de coșmar pentru oaspeți, care au încasat trei goluri!
Echipa brașoveană revine acasă, pentru a juca joi, 11 ianuarie, acasă, cu Galați, în Campionatul Național.