,,Lupii”au pierdut după penaltyuri, la Ciuc

0 309

În al doilea meci al weekendului, între Corona Brașov și SC Miercurea Ciuc, contând pentru Erste Liga și pentru Campionatul Național, disputat pe patinoarul harghitean, cele două echipe au dat totul pentru victorie, luptând cu ambiție. La finalul celor trei reprize scorul a fost egal, 2-2, Corona revenind de fiecare data, după ce Ciucul a condus. Golurile ,,lupilor”au fost înscrise de Zabludovski (min.36) și Z. Molnar (min. 54). Cum în minutele de prelungire care au urmat nu s-a înscris, s-a apelat la departajarea la penaltyuri, care au dat câștig de cauză echipei gazdă. SC Miercurea Ciuc a câștigat cu 3-2 (1-0, 0-1, 1-1, 0-0, 1-0), însă Corona s-a ales, în final, cu un punct. În prima partidă disputant vinery, la Brașov, Corona s-a impus cu 3-2.
Prima linie a echipei brașovene : Polc – Filip, Nagy – Mihaly, Gliga, Walls.
Pentru Corona urmează un nou turneu extern, în Ungaria, cu trei meciuri din Erste Liga.