,,Lupii”s-au impus, din nou, în faţa rivalilor din Miercurea Ciuc!

0 185

După modelul din ultimele întâlniri directe, hocheiștii de la Corona Brașov au câștigat meciul disputat în Patinoarul Olimpic in compania celor de la Sport Club Miercurea Ciuc, cu 3 -2, după prelungiri. La primul meci după pauza în care echipa națională a evoluat în turneul preolimpic din Marea Britanie, harghitenii au avut un început mai bun de joc și eu punctat prin Rokaly și Fodor în primele două reprise, conducând cu 2-0. Minunea s-a produs în ultima parte a meciului, când Corona Braşov a revenit puternic şi a egalat la doi, după golurile marcate de Trancă și Brown. La scorul de 2- 2, s-a intrat în prelungiri unde gazdele au reușit golul victoriei prin Zsombor Molnar, la puţin timp după startul reprizei. Cu 9 puncte adunate Corona este pe locul 4 in Erste Liga la egalitate cu cei de la DEAC Debrecen. Cele două echipe se vor înfrunta în meci direct în această seară în Patinoarul Olimpic Braşov, de la ora 18.30.