Steaua a trecut prin mari emoţii miercuri seara, în prima manşă a turului trei prelimainar al Champions League. Trupa lui Rădoi fusese avertizată de puterea lui Partizan Belgrad, de stilul lor inconfundabil, de dorinţa lor. Şi totuşi, aceste avertismente au trecut pe lângă urechile jucătorilor, astfel încât Partizan a dominat clar prima repriză, ratând ocazii imense. După pauză, după modelele anterioare, Steaua s-a trezit şia egalat, într-un final, ceea ce îi menţine speranţele intacte, pentru play-off…Meciul s-a terminat 1-1, golurile fiind marcate de Vulicevici (min. 63), pentru sârbi, respectiv, Varela (min. 82).

Steaua: Cojocaru – Alcenat, Papp, Varela, Toşca – Muniru, Breeveld (min. 75,Tahar) – A. Popa (min. 65,Tudorie ), Hamroun (min. 92,Mihalcea ), Chipciu – Tade