Oboseala își spune cuvântul : Olimpia CSU Brașov – CS Municipal Târgoviște...

Oboseala își spune cuvântul : Olimpia CSU Brașov – CS Municipal Târgoviște 72-91

0 211

Olimpia CSU Brașov continuă să joace cu un efectiv minim de jucătoare, acest lucru ducând la oboseală și uzură…Dacă în primele etape, chiar și așa, elevele antrenorului principal Dan Calancea s-au descurcat foarte bine și au obținut victorii aplaudate, sincopele au început să apară, odată cu trecerea etapelor. Astfel, în meciul cu Arad, ele s-au făcut simțite timid, pentru ca să răbufnească cu putere, în meciul susținut sâmbătă seara acasă, cu Târgoviște, o echipă robustă, cu rotație bună…Elocvent este scorul cu care echipa Brașovului a cedat ultimul sfert al meciului cu dâmbovițencele : 15-29! Acest scor a pus capac meciului, care a fost adjudecat de Târgoviște, cu toate că, înaintea ultimului sfert, Olimpia CSU mai avea un licăr de speranță. Scor final : 91-72 (25-29, 17-19, 15-14, 15-29) pentru Târgoviște! Marcatoarele Olimpiei CSU Brașov au fost : Ferenczi 20 puncte, Podar 16, Bartee 13, Arsenic 13, Pesovic 9, Szmutku 1. De notat că pentru Olimpia CSU Brașov au evoluat în acest meci doar opt jucătoare!
În clasamentul grupei de elită, Olimpia CSU Brașov are 8 puncte, din 5 meciuri jucate. Următoarea partidă pentru echipa Brașovului va fi acasă, cu U Cluj