Baschetbalistele de la Olimpia CSU Braşov au trecut cu bine şi peste etapa  a13-a a Ligii Naţionale. Într-o partidă disputată la Bucureşti, fetele antrenate de Dan Calancea s-au impus în faţa Rapidului, cu 73-58 (18-15,16-14,16-17,23-12). Favorite certe,“olimpicele” au primit totuşi o replică neaşteptat de bună din partea gazdelor, care au făcut un meci foarte bun în primele 30 de minute. În sfertul 4, braşovencele au mărit ritmul,  suficient cât să câştige fără emoţii.

Dan Calancea, antrenor Olimpia CSU Braşov:
,,Am făcut un joc destul de slab, pe o cădere de formă, oarecum firească. M-a deranjat însă foarte tare, lipsa de determinare, sunt nemulţumit total de faptul că fetele nu s-au mobilizat aşa cum ar fi trebuit. În acest meci, cred că am ratat aruncări libere, câte am ratat în toate celelalte etape. La derby-ul de săptămâna viitoare, cu ACS Sepsi Sfantu Gheorghe, faţa echipei va fi 100% alta!

Punctele Olimpiei CSU Braşov,au fost reuşite de: Irimia-17, Pesovic-16, A.Ferariu -14, Sharpe-13, Mitic-12, Ardelean-1.