Ploaia nu aduce mereu bogăţie : Pandurii Târgu-Jiu – Dinamo Bucureşti 0...

Ploaia nu aduce mereu bogăţie : Pandurii Târgu-Jiu – Dinamo Bucureşti 0 – 0

0 363

Pe o ploaie torenţială, la Drobeta Tr. Severin, formaţia Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată, în compania echipei Dinamo, în etapa a opta a play-off-ului Ligii I. Meciul a fost sărac în faze spectacol, dar de …dat în spectacol, a făcut-o arbitrul mult lăudat, Alexandru Tudor, care nu a acordat, în repriza a doua, un penalty clar gorjenilor!  Echipa din Capitală a rămas în inferioritate numerică în minutul 68, când a fost eliminat Romario Kortzorg, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Pandurii Târgu Jiu: R. Stanca – Unguruşan, Săpunaru, Bunoza, Acsinte – Ropotan, Droppa (Mrzljak ’61) – Antal (V. Nicoară ’72), D. Nistor, M. Răduţ  (Wellington ’87) – Hora. Antrenor: Edward Iordănescu

Dinamo: Cerniauskas – Hanca, A. Marc, Puljici, Vl. Olteanu – Ekeng, Mevlja – D. Rotariu (Bartalstovu ’85), Palici (V. Lazăr ’64), Kortzorg – Gnohere (Essombe ’54). Antrenor: Mircea Rednic

De acest rezultat a profitat, din plin Steaua, care pare că şi-a securizat prezenţa pe locul doi. În primul meci al etapei a opta din play-off, Steaua a învins, sâmbătă, pe teren propriu, scor  3-0, echipa FC Viitorul. Astăzi, de la ora 20,30, ASA Târgu Mureş va întâlni pe teren propriu, liderul Astra Giurgiu.