SR Brașov s-a ținut bine în meciul amical cu o divizionară superioară...

SR Brașov s-a ținut bine în meciul amical cu o divizionară superioară : numai 0-1, cu Petrolul Ploiești

0 179

Meciul de pe stadionul Tineretului a adus în fața echipei brașovene de liga a treia, o formație din eșalonul doi, care este în reconstrucție. Tinerii jucători brașoveni au început bine și au dominat primele 25 de minute. Apoi, chiar dacă Petrolul a preluat inițiativa, stegarii s-au ținut scai de adversari. Unicul gol al meciului a fost marcat de prahoveni, în minutul 90, din penalty, autor fiind Sergiu Arnăutu.

La acest meci au debutat și trei juniori de la grupa 2005 a echipei brașovene, antrenată de Lucia Ghioc: Alex Toderașcu, Luca Gomboș și Cristi Balcan. Cel din urmă a fost foarte aproape să apere lovitura de la 11 metri.