Debut facil în preliminariile Champions League

0 60

FCSB, campioana României a învins gruparea din San Marino, Virtus AC, cu scorul de  7-1, în deplasare, în manşa întâi a primului tur preliminar al Ligii Campionilor la fotbal. Golurile echipei FCSB au fost marcate de Darius Olaru, trei goluri, minutele 6 – penalti, 11 și 37, Daniel Popa, o dublă, în minutele 22 și 27, respectiv David Miculescu, cu două goluri în minutele 70 și  73. Elias Charalambous a folosit o echipă cu cei mai buni jucători disponibili. Din lotul campioanei au lipsit, motivat, Vlad Chiricheș și Marius Ștefănescu, suspendați în Europa pentru acest meci, din cauza unor cartonașelor roșii încasate în sezonul trecut. Returul se dispută la 16 iulie, la Bucureşti.