Hochei : Corona – Steaua 6-3

0 9

Echipa de hochei Corona Brașov a învins Steaua București cu 6-3, într-o partidă ce a contat pentru Campionatul Național. Meciul a fost unul echilibrat, primele două reprize încheindu-se la egalitate, 3-3,  după ce oaspeții au egalat în trei rânduri. A treia repriză a departajat însă clar Corona, prin cele trei goluri fără replică din partea Stelei.  Pentru Corona au marcat Matyas Kovacs, David Levin, un hattrick,  Radim Valchar și  Sam Jones. Brașovenii își consolidează poziția la vârful ierarhiei interne, iar miercuri de la ora 18.30, vor disputa un nou meci de campionat contra celor de la Steaua București, pe Patinoar Olimpic.