Corona Fenestela Brasov a pierdut in fata celor de la Dab Docler

0 309

Corona Brasov grupare pregatita de tehnicianul Greg Lindqvist, nu a mai reusit evolutia buna care a avut-o impotriva Stelei din campionat, si a pierdut cu scorul de 5- 3 (1-1, 4-1, 0-1), partida jucata impotriva liderului la zi in Liga MOL, Dab Docler.

Din pacate hocheistii brasoveni au intalnit o echipa puternica si motivata, care nu s-a lasat intimidata nici de arbitrii, nici de suporteri dar nici de adversarul de pe teren. O singura repriza au reusit sa fie la egalitate cele doua echipe scor 1-1, si a treia care a fost chiar castigata de brasoveni cu 1-0, insa repriza a doua a fost cea care a inclinat balanta aceasta fiind castigata net de Dab Docler cu scorul de 4-1. In repriza secunda gazdele au marcat golul 2 in superioritate numerica , printr-un sut deviat, dupa care o decizie gresita a arbitrilor a incins spiritele intre jucatorii Coronei care au protestat si 2 dintre cei mai buni jucaori, Whers si Bonar, au primit pedepse de 10 minute care au contat enorm in economia jocului.  ˝Am inceput bine, a fost o prima repriza foarte buna de ambele parti doar ca noi am facut cateva greseli individuale care se pot accepta cu greu la acest nivel. Adversarii au speculat la maxim erorile noastre iar noi am ratat ocazii incredibil de mari. In repriza secunda o decizie gresita a arbitrilor (unul din arbitri e antrenor la juniorii echipei DAB DOCLER!!!!!!!!) i-a enervat pe jucatorii nostri care imediat au primit pedepse de 10 minute si astfel gazdele au inscris din nou, daca ne mai gandim ca dupa ce am marcat golul de 2 la 3 si am reintrat in joc , am reusit contraperformanta sa luam golul 4 la doar cateva secunde distanta. Ultima repriza am jucat iar bine dar cu slaba eficienta", a declarat Greg Lindqvist antrenorul formatiei Corona Brasov