Corona Fenestela Brasov pierde din nou de data asta in fata slovacilor

0 326
Formatia de hochei Corona Fenestela Brasov pregatita de tehnicianul Greg Lindqvist, a reusit sa se faca din nou de ras pe gheata Patinoarului Olimpic din Parcul Tractorul, acolo unde brasovenii au pierdut la o diferenta de trei goluri cu scorul de 2-5 (1-1, 0-2, 1-2) in fata gruparii slovace Nove Zamky.
Spectatorii prezenti in tribune au putut vedea la treaba o echipa gazda determinata si doritoare de a castiga, dar care s-a intrecut in ratari care mai de care mai elocvente, si o echipa a oaspetilor pragmatica care s-a aparat bine si a atacat oridecate ori a avut sansa si marcand.
Greg Lindqvist antrenorul formatiei Corona Brasov a tinut sa explice unde gresesc jucatorii pe care el ii pregateste si anume la finalizare. Dupa parerea tehnicianului, jucatorii rateaza prea mult si ar cam trebui sa mai si inscrie. Da asa putem spune si noi insa se pare ca pucul prea mic si poarta la fel de mica devin un impediment mult prea mare pentru brasoveni de a face ca acel mic obiect negru sa scuture plasa portii din interior. ca din exterior a tot scuturat-o dar degeaba ca acestea nu se pun pe tabela de marcaj.
Iar am facut un meci bun, dar nu obtinem niciun punct. Am inceput bine, dar cred ca trebuia sa mai inscriem cel putin 2, 3 goluri in prima repriza, la ce ocazii am avut. Ratarile se pedepsesc, asta ni s-a intamplat si noua, iar dupa ce am primit si acel gol pe inceput de repriza, totul a devenit foarte greu. Slovacii sunt recunoscuti in lumea hocheiului ca foarte buni tacticieni, care conserva bine un rezultat favorabil si asta s-a vazut si in seara asta.Echipei mele pot sa-i reprosez, din nou, lipsa de eficienta in atac.”