FC Brasov a invins fara probleme

0 116

FC Brasov grupare pregatita de tehnicianul Viorel Moldovan, a castigat fara probleme partida de pe tern propriu cu Otelul Galati, prima din cadrul etapei a XXVI-a a Ligii I.
Scorul final de 3-0 pentru brasoveni a fost stabilit de reusitele lui Abrudan, in prima repriza, si Sburlea si Roman in repriza secunda.
Meciul a inceput practic de la scorul de 1-0 pentru brasoveni, Octavian Abrudan deschizand scorul inca din minutul doi cu o lovitura de cap din centrarea trimisa de Catalin Munteanu din lovitura libera.
Dupa cateva ocazii ale gazdelor si tentative de revenire ale otelarilor, Brasovul a dus scosul la 2-0 prin Sabrin Sburlea, care a reluat in plasa cu un sut puternic pasa cu calcaiul trimisa inteligent de Zaharia.
A treia reusita a trupei pregatite de Viorel Moldovan, a venit in minutul 81, cand Mihai Roman, a reusit sa inscrie un gol superb cu un sut sub transversala din centrul careului.