FC Brasov a smuls un punct in Groapa

0 133

FC Brasov grupare pregatita de tehnicianul Viorel Moldovan, a remizat scor 0-0, in deplasare in meciul din etapa a XXVII-a a Ligii I in compania formatiei Dinamo Bucuresti.
Dinamo pare iesita din calculele pentru castigarea titlului dupa ce a terminat pe teren propriu, scor 0-0, impotriva celor de la FC Brasov, la capatul unui meci extrem de disputat, cu numeroase ocazii la ambele parti.
Brasovenii au avut un start excelent de meci si au fost aproape de deschiderea scorului dupa doar trei minute, insa calcaiul lui Dorel Zaharia din centrarea lui Stelian Stancu s-a dus la o palma de bara.
Au urmat ocazii peste ocazii la cele doua porti. Omul cel mai bun al lui Dinamo din prima repriza a fost chiar portarul brasovenilor, Minca, acesta scapand mai multe baloane in directia jucatorilor dinamovisti.
Dinamo: Munteanu – Molinero, Scarlatache, Moti, Pulhac – Torje, Bostina (min. 80 Ad. Cristea), Kone, Alexe – An. Cristea, M. Niculae (min 69 Cl. Niculescu)
Rezerve neutilizate: Curca, Diabate, L. Rus, Zicu, Margaritescu
Antrenor: Cornel Talnar
FC Brasov: Minca – Duarte, Abrudan, Oros, Cr. Ionescu – St. Stancu (min. 85 I. Voicu), N. Grigore, Maldarasanu (min. 77 Ilyes), Munteanu – Zaharia (min. 70 Savic), Sburlea
Rezerve neutilizate: Kajcsa, Hadnagy, M. Cristescu, Diogo
Antrenor: Viorel Moldovan.