FC Brasov out din Cupa Romaniei

0 174

FC Brasov grupare pregatita de tehnicianul Viorel Moldovan, a reusit sa se faca de ras la Vaslui, acolo unde a pierdut cu scorul de 4-0, returul din semifinalele Cupei Romaniei la fotbal.
FC Vaslui a reusit sa intoarca soarta calificarii in finala Cupei Romaniei, dupa ce a pierdut cu 1-0 la Brasov, si a invins in retur acasa cu un categoric 4-0, golurile moldovenilor fiind marcate de Raul Costin, Wesley Lopes, Lucian Sanmartean si Carlos Costly.
La FC Brasov singurul jucator care a reusit sa iasa in evidenta a fost Abrudan, care a fost eliminat in repriza secunda pentru un fault dur.
Viorel Moldovan, i-a acuzat dur pe jucatori dupa eliminarea suferita, afirmand ca una a discutat cu ei inainte de meci si alta eu facut pe teren.
„Nu am reusit sa tinem de minge. Strategia pe care noi am gândit-o s-a dus pe apa sâmbetei. Am fost depasiti pe toate fronturile. Credeam ca am barbati în echipa, dar unii dintre ei m-au dezamagit. Ma asteptam la mai mult. La pauza le-am spus sa strângem rândurile, aveam nevoie de doar un gol. 2-1 era înfrângerea cea mai dulce, dar nu a fost sa fie”, a spus Viorel Moldovan.