FC Brasov umilita de CFR Cluj

0 345
FC Brasov grupare pregatita pentru nu se stie cat timp de tehnicianul Sorin Cartu, a fost pur si simplu desfiintata in deplasare de CFR Cluj, pierzand la un scor greu de imaginat 5-0, intr-un meci contand pentru etapa a XIV-a a Ligii I de fotbal.
 FC Brasov ar putea spune unii, ca are o scuza, insa nici macar absenta mai multor jucatori de baza, nu ar putea explica infrangerea umilitoare de la Cluj.
Din pacate "galben-negrii" au uitat destul de repede meciul cand ii invingeau pe giulesteni, chiar pe terenul lor, si s-au facut de ras de minune.
Apararea a fost ca si inexistenta, iar portarul Taborda a gafat cand nimeni nu se astepta.
Scorul a fost deschis in min 14, cand Kapetanos a reusit sa impinga mingea in plasa, de pe linia portii, dupa ce, in prealabil, Muresan reluase cu capul spre poarta.
Clujenii au inceput in forta repriza a doua, iar in min. 54, Gabi Muresan a dus scorul la 2-0. Diogo Valente a centrat din corner de pe stanga si Muresan a trimis in plasa cu capul, profitand de gafa lui Taborda.
Zece minute mai tarziu, a fost randul lui Kapetanos sa faca ce fac atacantii ori sa inscrie ori sa scoata "11" m, si asta a si facut, pentru ca Taborda l-a agatat pe grec si arbitrul a aratat punctul cu var. Ricardo Cadu a executat si a dus scorul la 3-0.
Dupa doar 4 minute, clujenii s-au desprins la 4 goluri. De aceasta data, Rui Pedro a inscris cu capul, din centrarea lui Diogo Valente.
Incredibil, dar adevarat, a fost… 5-0, aproape de final, cand, intrat cu doar cateva minute inainte pe teren, Aguirregaray a reusit un sut fabulos de la 25 de metri, care l-a obligat pe Taborda sa scoata pentru a cincea oara mingea din propria poarta.
Antrenorul brasovenilor s-a simtit umilit de rezultatul cu care jucatorii sai au pierdut in fata CFR-ului si a anuntat ca deja ia in calcul chiar si varianta demisiei, dar spune ca daca totusi va ramane in iarna va face mai multe schimbari.
“Este o umilinta maxima, am avut o prestatie jenibilă, jenabilă si jenanta. Repriza a doua a fost un vis urat. Nu stiu inca daca voi ramane la echipa, dar acest rezultat ne ajuta sa stabilim o strategie, a declarat Sorin Cartu.