FCSB și-a adjudecat primul trofeu al sezonului : SuperCupa României

0 25

Stadionul „Steaua” din București a găzduit joi, 4 iulie, SuperCupa României la fotbal, partidă care a deschis sezonul fotbalistic intern 2024-2025.

Pentru trofeu s-au întrecut campioana țării, FCSB, și câștigătoarea Cupei României Betano, divizionara secundă Corvinul Hunedoara.

Meciul a fost câștigat de formația bucureșteană, cu scorul de 3-0, prin golurile marcate de David Miculescu – în minutul 21, Marius Ștefănescu – în minutul 52 și brazilianul Luis Phelipe – în minutul 80.

Deținătoarea SuperCupei a fost gruparea covăsneană Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, care a cucerit trofeul în două ediții consecutive, 2022 și 2023.