Handbal : Corona Brașov, victorie la scor acasă

0 5

În Liga Florilor, echipa de handbal feminin Corona Brașov a reușit o victorie clară în fața celor de la CSM Iași, scor 38-20, într-un meci din etapa cu numărul 5. Brașovencele au dominat meciul de la un cap la altul, au avut cinci goluri avans la pauză (15-10), iar în actul secund, tehnicianul Bogdan Burcea a rulat tot lotul avut la dispoziție. Katarina Krpez a avut un nou meci foarte bun, încheiat cu 14 goluri, din 15 aruncări. Doar în prima repriză, Corona a avut avantaje relativ mici, de maximum 3-4 goluri, după care s-a detașat irezistibil în actul secund. Pentru Corona au marcat : Krpez 14 goluri, Iordachi 5, Klicovac, Boiciuc și Lasm – câte 4, Kreij și M.Neagu – câte 2, Zivkovic, Cavlovic și Iliescu – câte un gol. A fost a patra victorie consecutivă pentru brașovence, acestea urcând pe locul 5 în clasament, cu 12 puncte. În etapa viitoare, Corona Brașov întâlnește în deplasare CSM Slatina.