Liga a patra, Brașov : ACS SR, învingătoare acasă, Râșnov, egal în...

Liga a patra, Brașov : ACS SR, învingătoare acasă, Râșnov, egal în deplasare

0 237

ACS SR Brașov a câștigat meciul cu Sporting Roşiori disputat vineri, acasă. ,,Stegarii”s-au impus cu 2-0, prin golurile marcate de Ștefan Răchișan (min. 53 și 58). Prima repriză a fost modestă, fără prea multe situații de gol. Gazdele au început bine repriza a doua, iar Ștefan Răchișan a spart gheața, la puțin timp după reluare (min. 53). Același Răchișan a marcat în minutul 58, cu un șut sub transversală! Tot vineri, Cetate Râșnov a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat în deplasare, cu FC Pucioasa.

Flacăra Moreni – FC Voluntari 2   0-0
CSM Alexandria – Tractorul Cetate  3-0 (echipa oaspete a anunţat FRF că nu se prezintă la acest meci).

Clasamentul : 1. Progresul Spartac 25 p, 2. Slatina 25, 3. Alexandria 22…8. Râșnov 18…11. ACS SR 13.