,,Lupii” au jucat doar o repriză

0 277

Meciul dintre Corona Brașov și UTE, din cadrul Erste Liga la hochei pe gheață, a început bine pentru ,,lupi”, care au făcut o primă repriză bună, în fața unui adversar redutabil. Drept urmare, echipa Brașovului a deschis scorul în min. 13, prin Lidhammar. În continuare, brasovenii au dominat și au avut ocazii de a-și majora avantajul, nefructificate însă. Așa a decurs prima parte a meciului, după care, odată cu pauza, totul…s-a oprit parcă pentru ,,lupi”. Inclusiv dorința, dăruirea, încrederea dar și…șansa. În repriza a doua, UTE a dominat copios și în numai 6 minute a inscris de 3 ori, întorcînd scorul: 1-3!. În ultima parte a meciului, “lupii” s-au străduit să micșoreze din avantajul oaspeților, dar nu au reușit, astfel încât scorul nu s-a mai modificat. Scor final 1-3, a patra înfrângere consecutivă a echipei Brașovului, care se pregătește acum pentru meciul cu SC Miercurea Ciuc, de duminică, 17 februarie, ora 17.00, tot pe gheața Patinoarului Olimpic Brașov.