,,Lupii” au mai adunat trei puncte : 4-1, cu DEAC Debrecen

0 222

“Lupii” au început bine meciul cu DEAC, pe Patinoarul Olimpic Brașov, meci contând pentru faza a doua din Erste Liga, astfel încât scorul a devenit rapid 1-0, prin golul înscris de Dorofeev, în min. 5. Echipa Brașovului și-a continuat dominarea și Arpad Mihaly a înscris al doilea gol al primei reprize, în min. 20. La adăpostul acestui avantaj, Corona a redus din turația motoarelor în repriza a doua, prilejuind oaspeților să înscrie, în min. 37, astfel încât, scorul, după două reprize, era 2-1. După a doua parte, cu un joc fără idei și cu destule ratări, brașovenii au avut o a treia repriză mai bună, cu un joc mai ofensiv și inspirat. Drept urmare, Corona a dominat mare parte din timp și a înlăturat orice emoții, înscriind de două ori. A marcat, mai întâi Lidhammar, în min. 56 și apoi Tendler, în min. 59, astfel încât scorul final a oglindit fidel desfășurarea partidei: 4-1.
Corona Brașov Wolves a acumulat 5 puncte în Masterround și se pregătește pentru următoarele partide, în deplasare, astfel: 31 ianuarie, cu UTE, 1 februarie, cu Ferencvaros și 3 februarie, cu DEAC.