Rezultate foarte bune ale sportivilor brașoveni la Cupa României la natație, de...

Rezultate foarte bune ale sportivilor brașoveni la Cupa României la natație, de la Târgu Mureș

0 70

La Tg. Mureș s-a desfășurat Cupa României la natație, la care au participat și sportivii brașoveni de la Corona, care au obținut rezultate foarte bune.

Rezultate :

Denis Volontir a câștigat o medalie de aur la seniori, o medalie de aur la tineret în proba de 50 m bras și a doborât recordul național la categoria de vârsta 17 și 18 ani. Tot el a câștigat medalia de argint la seniori și medalia de aur la tineret în proba de 100 m bras. Denis se mai întoarce cu medalia de argint la tineret în proba de 50 m fluture și cu Cupa pentru Locul 3 la general tineret.

Alex Jeler are medalia de argint la juniori în proba de 50 m liber.

Alexandra Maticiuc a terminat pe locul 4 la seniori în proba de 50 m bras. Barabas Andras a terminat pe 4 la seniori în proba de 200 m bras.

Rareș Moian Dușa a ieșit pe locul 4 tineret in proba de 200 m fluture, iar Tudor Bartiș pe locul 4, la junior, în proba de 50 m fluture.