ACS SR Braşov a învins, cu 3-1, în deplasare, KSE Tg. Secuiesc!

0 213

Divizionara din Liga a treia, ACS SR Braşov şi-a continuat şirul testelor de verificare din pauza competiţională, susţinând la Tg. Secuiesc un meci amical cu echipa KSE, din acelaşi eşalon fotbalistic. ACS SR Brașov a câștigat cu 3-1(1-1). Gazdele au deschis scorul în minutul 14 prin Bogoly din penalty, dar brașovenii au reușit sa egaleze în min. 25, când a înscris Horia Popa. După pauză, pe fondul unui meci bun făcut de elevii lui Florin Stângă, au urmat două goluri ale ,,stegarilor”, unul marcat chiar de antrenorul lor. Astfel, echipa Braşovului s-a impus, datorită golurilor marcate de Horia Popa (min.76) și Stîngă (min.90). Următorul meci test al echipei Braşovului este programat pe 16 februarie, de la ora 11,00, la Tărlungeni, cu Ştiinţa Miroslava.
Tot sâmbătă, într-un alt meci amical, Cetate Râșnov a câștigat cu 1-0, partida disputată la Tărlungeni cu CS Afumați. Golul victoriei a fost înscris, în prima repriză, de Mariean.