Divizionara secundă FC Brașov FC Braşov a încheiat cantonamentul din Poiana Braşov cu un meci amical, disputat astăzi la Râşnov, în compania echipei locale, din liga a 4-a. Într-un décor de iarnă autentică, echipa pregătită de Mihai Stere a câștigat clar, 3-0, toate cele trei goluri fiind marcate de atacantul Daniel Ene, ultimul din penalty. Antrenorul echipei brașovene a rulat întreg lotul, pe care îl are la dispoziție, apelând și la nou veniții, unii dintre ei aflați încă în probe (Săftescu sau Martincă)
FC Braşov (prima repriză): Mutu – Cerlincă, Istrofor, Poverlovici, Săftescu – Horia Popa, Alupoaie, Vlad Munteanu, Livan – Ene , Rusu
FC Braşov( repriza secundă): Căucă (75 Tănase) – Buga, Istrofor (65 Cerlincă), Pamfile, Negotei – Andor , Pană, Avram, Martincă – Codoban, Matei

După amicalul de la Râşnov, „stegarii“ au primit liber pînă luni. Următorul meci de pregătire este programat miercuri, la Braşov, cu FCM Miercurea Ciuc, echipă pegătită de Robert Ilyeş.