Fotbal, Liga a treia : ACS SR Brașov, eșec în deplasare

0 173

ACS SR Brașov a pierdut meciul din deplasare cu Flacăra Moreni cu scorul de 2-1. Partida a contat pentru penultima etapă a seriei 3-a, a Ligii a treia. Golurile gazdelor au fost marcate de Iliescu in prima repriză, antrenorul-jucator Florin Stângă punctand pentru brasoveni in repriza a doua. La faza primului gol al meciului portarul brașovean Aby Popa s-au accidentat și a fost transportat la spital.

Sporting Roşiori – Turris Oltul Turnu Măgurele

În seria a V-a, sâmbătă, 18 mai, ora 18:00, se va disputa și derby-ul județului Brașov, AFC Hărman – Olimpic Cetate Râşnov

Cu 43 puncte, ACS SR Municipal ocupă poziția a șasea și nu mai poate urca, formația de pe locul 5, CSM Alexandria având 47 p.

În ultima etapă, ACS SR Brașov va juca sâmbăta viitoare, de la ora 18.00, pe „Tineretului”, cu Atletic Bradu.