În repriza a doua, ,,lupii”au servit…jăratic!

0 310

Corona Brașov Wolves a obținut o victorie importantă în al doilea meci al weekendului: 5-2 cu UTE. Meciul a început cu un gol al echipei oaspete, înscris în minutul 11, după care echilibrul a persistat până la finalul primei părți și lumea din tribune întrezărea parcă pățania din ajun… Noroc însă cu repriza secundă, în care a intrat parcă o altă echipă a ,,lupilor”, care a lergat pe jar încins sau, cum doriți, a servit jăratic… Așadar, actul secund a fost unul de excepție pentru “lupi”, care au avut un ritm de joc debordant, cu numeroase combinații, pătrunderi spre poarta adversă și, cel mai important, au marcat nu mai puțin de cinci goluri. Autorii reușitelor, prin care Corona a întors spectaculos rezultatul, sunt: Filip (min. 21), Zsok (min. 29), Biro Matyas (min. 31), Mihaly Ede (min. 34) și Zabludovsky (min. 39). În repriza a treia, s-a intrat cu un scor net în favoarea echipei brașovene, 5-1, ceea ce i-a făcut pe oaspeți să încerce reabilitarea. Au reușit să înscrie în min.50, dar a fost singurul gol al acestei reprize. Aceasta și datorită intervențiilor excelente ale portarului Patrik Polc, care a prins o seară reușită. Cu scorul final de 5-2, Corona Brașov adună 3 puncte în clasament și se pregătește pentru următoarele două meciuri, pe gheața Patinoarului Olimpic Brașov, cu MAC Budapesta, vineri, 8 decembrie ora 18.30 și DVTK Jegesmedvek, sâmbătă, 9 decembrie, aceeasi oră.