Liga a treia, seria a treia : ACS SR Brașov, victorie în...

Liga a treia, seria a treia : ACS SR Brașov, victorie în deplasare : 3-2, cu Balotești

0 189

În etapa a 9-a a Ligii a treia de fotbal, seria a treia, ACS SR Municipal Brașov a evoluat în deplasare, pe un teren foarte greu, la Balotești. Echipa brașoveană a avut o primă repriză foarte bună și a condus cu 3-0. Pentru stegari a marcat Horia Popa, o dublă. Primul gol a marcat dintr-un penalty scos de Carlo Danciu, iar al doilea în urma unui contraatac. Eduard Rența (17 ani) a marcat spre finalul primei reprize. Galben-negrii au mai ratat ocazii prin Cristescu, Carlo Danciu și Adrian Stoian. În partea a doua a meciului, gazdele au revenit, au înscris două goluri, prin Constantin, însă doar atât, astfel încât cele trei puncte au intrat în contul ,,stegarilor”.

Primul ,,11” al echipei brașovene: Cristi Căslariu (17 ani) – Bogdan Neculăescu (21), Adrian Stoian (22),  Eduard Rența (17), Raul Negotei (21) – Florin Stîngă (41), Ștefan Nicolau (18), Carlo Danciu (19) – Marian Cristescu (35) – Horia Popa (26), Cenk First (27)

Următorul meci al echipei Brașovului este sâmbăta viitoare, pe Tineretului, de la ora 15,00, cu Unirea Bascov.

În aceeași etapă, Olimpic Cetate Râşnov – AFC Astra 2    1-3, prin golurile marcate de Alexandru Vîrlan (49), respectiv, Dragoş Gheorghe (25), Raul Gâvîrliţă (47), Adeshina Abdul Fatai (89)

Sporting Roşiori – Tractorul Cetate     1-0

Clasamentul : 1. Moreni 19 p , 2. Slatina 18, 3. Progresul 18…10. Râșnov 11…ACS SR 9