,,Lupii” au fost năbădăioși, dar ce folos?

0 292

Meciul al treilea al semifinalei Corona Brașov – MAC Budapesta a fost urmărit de foarte multă lume, spectatori entuziaști care și-au încurajat favoriții pe tot parcursul partidei. Oaspeții au deschis scorul după numai 38 de secunde de joc, 0-1, după care, în uralele publicului, Daniel Trancă a reușit egalarea (min. 2’25’’). MAC a intrat totuși în prima pauză în avantaj, datorită golului înscris în min.15’49’’. In repriza secundă nu s-a înscris, dar jocul a fost la fel de dinamic, cu multe faze derulate la ambele porți, „lupii” trecând de câteva ori pe lângă gol. Totul a fost decis în repriza a treia, atunci cand MAC a înscris, iar scorul a devenit 1-3 (min. 46’42’’). Scor final 3-1 pentru MAC Budapesta, care conduce în seria semifinală cu 3-0, însî prestația echipei brașovene a fost bună, lucru apreciat cu aplauze la final de un public cunoscător…
Meciul al patrulea al semifinalei se va disputa luni, de la ora 18.30, tot pe gheața proprie.